oddíl národní házené

Spanilá jízda ejpovického ''áčka'' pokračuje i po prvním jarním kole!

Druhá liga Národní házené se v druhé polovině dubna opět probudila k životu po dlouhé zimní přestávce. Náš mančaft se pod taktovkou dvojice Jaromír Kalčík, Jindřich Špilar v rámci přípravy na jarní část zúčastnil osmifinále a čtvrtfinále Českého poháru. Koncem března jsme vyměnili florbalový a fotbalový míč za házenkářský a začali jsme si osvěžovat házenkářské dovednosti. První dubnový víkend jsme si střihli přátelské utkání s leaderem první ligy Nezvěsticemi a dva týdny na to jsme už opět rozehráli první jarní ostrý zápas a to na půdě nepříjemných Všenic. V zápase nám v obraně z důvodu karetního trestu nemohl pomoci Ondřej Šik. Kvůli tomu si šel odehrát soutěžní zápas alespoň za naše ''Béčko'', kterému pomohl vyválčit dva body za výhru proti Nezvěsticím. Krom této vynucené absence jsme byli kompletní.
    Za krásného počasí přivedl oba soupeře na přírodní hrací plochu pan rozhodčí Václav Šimice. Před samotným začátkem zápasu se ještě na všenickém hřišti uctila minutou ticha památka pánů házenkářů  Aleše Lišky a Jindřicha Fremla. Poté už nic nebránilo tomu, aby mohl Václav Šimice poprvé písknout do píšťalky na znamení začátku zápasu. S prvním útokem jsme se okamžitě ujali vedení, když se náš útok Langmajer- Klail- Andrlík dokázal prosadit přes, jako vždy, tvrdě hrající obranu Všenic. Naše obrana ve složení Cingroš-Martin Hucl-Milan Hucl dokázala perfektně eliminovat celý útok domácích v čele s více jak dvoumetrovým Berkou. Lví podíl na tom nese skvěle chytající Zdeněk Darda. Náš útok předváděl jednoduchou házenou, kdy jsme se prosazovali převážně z rohů brankoviště. Když k tomu Václav Klail přidal několik branek střelami z dálky, obrana domácích vypadala naprosto bezradně a nevěděla kam skočit dřív. Dobrá hra našeho útoku pokračovala i po nevybíravém zákroku domácího obránce, který zlomil Langmajerovi ruku. Na hřiště se dostal Václav Kugler a naše dobrá hra stále pokračovala. Vše podtrhl Tomáš Klasna lapeným pokutovým hodem. Všenice rotovaly sestavou, ale stále ne a ne najít recept na naší hru. Až za stavu 1:7 se domácí v útoku trochu vzchopili. Náš útok si vybral první slabší chvilku až v závěru první půle, kdy jsme neproměnili dva útoky za sebou. První půle skončila naším vedením 12:6.
   V druhé půli se domácí přeci jen zvedli. Naše obrana jim však stále nedovolala prosazovat se pravidelně. Náš útok ale bohužel zabředl do krize, když jsme si dokázali trpělivě dlouhou kombinací připravit slušnou pozici, ale nedokázali jsme tuto příležitost proměnit. Naštěstí doba, kterou jsme odehráli v útočné třetině, byla pokaždé opravdu dlouhá a když už se soupeř dotáhl na 3 brankový rozdíl, podařilo se nám vsítit branku. Odstup jsme si drželi až do závěrečných minut. Poté přeci jen domácí stáhli na dvě branky. Nic na naší výhře však už nemohl nic změnit ani proměněný trest po čase, kdy domácí pouze upravili na konečných 15:16 v náš prospěch. Celý zápas odřídil pan Václav Šimice s naprostým přehledem.
   Jarní část jsme tedy odstartovali výborně. Navíc druhý Žatec ztratil bod v Čakovicích, tudíž se náš náskok v čele navýšil na 3 body. Příští týden hostíme doma celek Vřeskovic od 15:00.

Sestava: Darda, Klasna- Cingroš, Hercík, Milan Hucl, Martin Hucl- Klail (5), Kugler (2), Andrlík (9), Langmajer, Kalčík, Stašek